Депена CO-817 Антипена, Депена за градежни адитиви

Депена CO-817 Антипена, Депена за градежни адитиви

Краток опис:

SIXIN® DEFOAMER CO-817    FEATURES ● Composed of fatty alcohol polyether. ● Stable effect during storage period. ● Good compatibility with application system(cement water-reducing agent,etc).   TYPICAL PROPERTIES Test Result Test method Appearance Colorless to light yellow oily liquid,without any mechanical impurities Ocular Estimate Viscosity(25℃,mPa·s) 300~600 GB/T 5561-2012 Water Solubility Dispersible in water 1% in water Note:The information above i...


 • FOB Цена: САД $0,5 - 9.999 / парче
 • Мин. Количина на нарачка: 100 Парче/парчиња
 • Способност за снабдување: 10000 Парче/парчиња месечно
 • Пристаниште: Шенжен
 • Услови на плаќање: L/C,D/A,D/P,T/T
 • Детали за производот

  Ознаки на производи

  SIXIN® ДЕФОАМЕР CO-817

    

  КАРАКТЕРИСТИКИ

  ● Составен од полиетер со масен алкохол.

  Стабилен ефект за време на периодот на складирање.

  ● Добра компатибилност со апликативниот систем (агенс за намалување на цементната вода итн.).

    ТИПИЧНИ СВОЈСТВА

  Тест

  Резултат

  Тест метод

  Изглед

  Безбојна до светло жолта мрсна течност, без никакви  mechanical impurities

  Окуларна проценка

  Вискозитет ( 25℃ , mPa·s)

  300~ 600

  GB/T 5561-2012

  Растворливост во вода

  Дисперзивно во вода

  1% во вода

  Забелешка : На i nformation а Бове за повикување и не треба да се смета како  еден  technical indicator.

   

  АПЛИКАЦИИ

  ● Средство за намалување на водата од цемент

  ● Фиберцементна плоча

   

   

  ПАКЕТ

  50/200kgs пластичен барабан/IBC

   

  РОК НА ТРАЕЊЕ

  12 месеци од датумот на производство.

   

  СОВЕТИ

  Зграда за депенење, Зграда против пена


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи