Отстранувач TEX-5C Депен за индустриско чистење, течност за работа на метал

Отстранувач TEX-5C Депен за индустриско чистење, течност за работа на метал

Краток опис:

SIXIN® DEFOAMER TEX-5C    FEATURES ●SIXIN® X-42C is composed of polysiloxane,silicone resin,silica, dispersing agent and stabilizing agent. ●The use of various types of silicone active matter and silicone resin make the product high efficient antifoam and foam-suppressing performance. ●Have good compatibility with application system(acrylic size, metal working fluid, cleaning agent and water reducer etc) .   TYPICAL PROPERTIES Index Result Test method Appearance White...


 • FOB Цена: САД $0,5 - 9.999 / парче
 • Мин. Количина на нарачка: 100 Парче/парчиња
 • Способност за снабдување: 10000 Парче/парчиња месечно
 • Пристаниште: Шенжен
 • Услови на плаќање: L/C,D/A,D/P,T/T
 • Детали за производот

  Ознаки на производи

  SIXIN® DEFOAMER  TEX-5C

   

   КАРАКТЕРИСТИКИ

  ●SIXIN ®  X-42C е составен од полисилоксан, силиконска смола, силика, средство за дисперзирање и средство за стабилизација.

  lУпотребата на различни видови силиконска активна материја и силиконска смола го прават производот високо ефикасен ефект против пена и потиснување на пената.

  lИмаат добра компатибилност со системот за апликација (големина на акрил, метална работна течност, средство за чистење и редуктор на вода итн.).

   

  ТИПИЧНИ СВОЈСТВА

  Индекс

  Резултат

  Тест метод

  Изглед

  Бела или жолтеникава еднообразна течна емулзија без талог и механички нечистотии

  GB/T 26527-2011

  pH вредност

  6,5 ~ 8,5

  неиспарлива содржина (%)

  15,0±2,0

  Вискозитет ( 25℃ , mPa·s)

  200~ 400

   GB/T 5561-2012

  Тип на емулгатор

  Слаб анјонски

  Разредувач

  Вода за згуснување (10~30 )

  Забелешка : Сето погоре е само за референца и нема да се смета за технички индикатор.На pH вредност се тестира со прецизна рН индикаторска хартија (5,5-9), а pH вредност вредноста не може да се тестира со рН мерач.

   

  АПЛИКАЦИИ

  ● Акрилна големина.

  ● Помошен текстил.

  ● Метална работна течност.

  ● индустриско чистење.

  ● Редуктор на вода.

   

  ПАКЕТ

  50/200kgs пластичен барабан/IBC

   

  РОК НА ТРАЕЊЕ

  9 месеци од датумот на производство.

   

  СОВЕТИ

  Чистење од пена, Индустриско чистење со депен, Чистење против пена,

  Индустриско чистење против пена


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи